Select Page

Lietuvos neonatologijos asociacija bendradarbiaudami su asociacija “Neišnešiotukas”, vykdė Aktyvių piliečių fondo (APF) finansuojamą projektą „Nuotolinės mokymų priemonės neišnešiotų naujagimių prevencijai sukūrimas“, apmokė sveikatos specialistus, kurie dirba su neišnešiotais naujagimiais ligoninėse: neonatologus, slaugytojus ir socialinius darbuotojus.

Pirmosios pakopos mokymai „Naujagimio priežiūra, orientuota į šeimos mokymą apie naujagimio raidą“ vyko pagal FINE1 (UK) (Family and Infant Neurodevelopment Education course) programą. FINE yra universali programa ir yra visų raidos priežiūros modelių pagrindas. FINE1 – pirmoji pakopa, siekiantiems susipažinti su raidos priežiūros ugdymo, dar vadinamo ,,Šeimos ir kūdikio nervų sistemos raidos edukacija”. 

Džiaugiamės, kad bendradarbiavimu su Dr. Inga Warren (UK), kuri yra šeimos ir kūdikių neurologinio ugdymo autorė ir viena iš direktorių, apdovanota CBE Karalienės apdovanojimu už išskirtinį indėlį į neišnešiotų kūdikių priežiūrą. Dr. I. Warren talkino nemažiau patyrę jos kolegės: Monique Oude Reimer, Beverley Hicks ir Trisha Bellingham. 

Mokymams buvo pasitelkti interaktyvūs užsiėmimai, o specialistai susiskirstyti į grupes, kad paskirtieji grupių vadovai savo patirtimi ir praktika galėtų dalintis tiesiogiai su kiekviena dalyve ir asmeniškai suteikti dėmesį grįstą darbo patirtimi, išgyvenimais, mintimis ir aptarimu.